Szlifuj zawodowy angielski z kursami MOOC

Czy wiedzieliście, że w internecie możecie posłuchać wykładów z Uniwersytetu Harvarda – i to całkiem za darmo? Biorąc pod uwagę, że semestr kosztuje tam bagatela 33 700 dolarów, sporo oszczędzacie. A tym poście dowiecie się gdzie szukać kursów uniwersyteckich, ale także zawodowych i jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – poszerzać zawodowe kompetencje i oczywiście szlifować wasz angielski.

FutureLearn

Future Learn

FutureLearn to strona, która zrzeszała początkowo dwanaście uniwersytetów z Wielkiej Brytanii. Obecnie współpracuje z około 175 partnerskimi organizacjami z całego świata. Osobiście korzystałem z kursów dotyczących kompetencji interpersonalnych oraz kulturowych. Wybór jest przeogromny. Strona oferuje zarówno kursy, które możemy realizować we własnym tempie, jak i kursy z określonym harmonogramem zajęć, które bardziej przypominają te znane ze stacjonarnych uniwersytetów.

Coursera

Coursera2

Założona przez profesorów amerykańskiego Uniwersytetu Stanforda. Oprócz kursów oferuje również studia online, które kończą się uzyskaniem nie tylko certyfikatów, ale również stopni naukowych.

Coursera współpracuje z 207 organizacjami z 51 krajów oferując 4188 kursów.

EdX

edx

Strona zrodzona ze współpracy Uniwersytetu Harvarda z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Ze strony korzystało w 2018 roku blisko 18 milionów studentów. Od 2020 roku strona oferuje również tzw. programy Mini-Bachelors z możliwością uzyskania dyplomu licencjata przez internet.

Class Central

class central

Jest to wyszukiwarka online kursów, które są oferowane przez inne strony MOOC. Coś jak trivago w branży turystycznej.

Plural Sight

Plural Sight

Na koniec strona PluralSight specjalizująca się w kursach z dziedziny IT. Posiada kursy zarówno dla programistów, web-developerów, ale także dla specjalistów sieci komputerowych czy pracowników wsparcia technicznego. W momencie, gdy umieszczałem ten post strona była darmowa, obecnie promocja minęła, a zatem trzeba liczyć się z kosztami abonamentu.

Podsumowanie

Reasumując w dobie globalnej pandemii podobne strony będą zyskiwać na popularności. Być może już niedługo studiowanie oraz zdobywanie dyplomów uczelni wyższych przez internet stanie się powszechną praktyką. Już dziś firmy z tej branży zarabiają miliony dolarów udostępniając masowej publiczności certyfikowane kursy.

Pozostaje mi życzyć udanego surfowania oraz owocnej nauki online!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s